קבוצת קריאה
מחול ותיאוריה בהנחיית רן בראון

בשנים האחרונות הולכים ומתרבים הפרסומים אודות מחול עכשווי, אשר מעידים על כך שהעשייה הכוריאוגרפית ספוגה במחשבה תיאורטית, רוויה בשיחים שונים, ואולי חשוב מאלו – יש לה פוטנציאל לייצר שיחים חדשים. קבוצת הקריאה, מתמקדת בעיון משותף בטקסטים תיאורטיים שונים מתוך מטרה לחשוף את אותם שיחים ולהעלותם לפני השטח, ומתוך אמונה שלפעולה הזו יש ממד משחרר ומעצים ליוצרי מחול. מטרה נוספת, ולא פחות חשובה, היא לאפשר ליוצרי מחול לקרוא בחברותא, ולהנגיש את השיח העכשווי אודות המחול תוך רפרור מתמיד אל שדות אקדמיים נוספים.

לאחר הפסקה בת-שנתיים, קבוצת הקריאה חוזרת לפעילות בכלים! הקבוצה מיועדת ליוצרים, לחוקרים ולכותבים המבקשים לערוך קריאה משותפת בטקסטים אודות מחול עכשווי כנקודת מוצא למחשבה על עשייתם. השנה תתמקד הקבוצה בספרים Moving Together: Making and Theorizing Contemporary Dance מאת רודי לרמנס ו-Ungoverning Dance: Contemporary European Theatre Dance and the Commons מאת רמזי ברט. שני הספרים יראו אור בעברית במהלך השנה בהוצאת אסיה. המשתתפים בקבוצה יתבקשו לקרוא את הטקסטים מראש ויחד ננסה לייצר שיח פורה שיאפשר לבחון במשותף כיצד המפגש עם מחשבה, כתיבה ועשייה עכשווית עשוי להשפיע על תהליכים יצירתיים, הפקתיים וביקורתיים.

רן בראון עוסק במחול ובחשיבה על מחול במסגרות שונות. הוא מרצה בביה"ס למחול עכשווי SEAD בזלצבורג, באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים ובתיכון לאמנויות ע"ש תלמה ילין בגבעתיים. רן הוא מייסד כתב העת המקוון "מעקף", ושימש כעורך שותף של כתב העת עד 2017. ב-2014 ראה אור הספר "מקום לפעולה: כוריאוגרפיה עכשווית בתיאוריה ובמעשה" בעריכתו, אשר מסכם מחקר בתהליכי יצירה במסגרת התכנית לכוריאוגרפיה של "כלים". בימים אלה עיקר פעילותו מתמקדת בליווי אמנותי, אוצרות ופיתוח מסגרות דיסקורסיביות.

המפגשים יתקיימו אחת לשבועיים, בימי שני, בין השעות  19.00 – 21.00.
תאריכי המפגשים:

סמסטר א 15.10, 29.10, 12.11, 26.11, 10.12, 24.12

סמסטר ב 18.2, 4.3, 18.3, 1.4, 15.4, 29.4

מספר המשתתפים מוגבל, יש להירשם מראש כדי להבטיח את מקומכם בקבוצה.

שכר לימוד: מחיר מלא 720 ש"ח עבור 12 מפגשים. ניתן לשלם בצ'קים או בהעברות בנקאיות. חלוקת התשלום: עד 3 תשלומים.