פסטיבל כלים 2023


✽ פסטיבל כלים 2023 ✽
21-25.3.23

חמישה ימים של מחול עכשווי בריבוי סגנונות ובשיתוף א.נשים עם מגוון יכולות ורקעים.
חמש בכורות,
שני מופעי הרצה בהפקת ׳כלים׳,
חשיפה לפרויקטים חברתיים וחינוכיים של ׳כלים׳,
אירוע שיח – ׳כוריאוגרפיה דמוקרטית׳,
יום כוריאוגרפיה ותרבות רחוב ועוד.

כרטיסים ופרטים נוספים באתר הפסטיבל: kelimdancefestival.com

unnamed

 

השנה בפסטיבל

← חמישה מופעי בכורה מאת מיקה קופפר, תמר בנימיני, ענת ועדיה, נדי יואל וSNOW אשר נולדו מתוך תכנית שהות האמן.ית בת חצי שנה ב'כלים'.

← שני אירועי שיח: אחד המתמקד בכוריאוגרפיה דמוקרטית והשני מתמקד במיסוד סצינת תרבות הרחוב.

← מופעי הרצה של פרויקטים הפועלים בכלים לאורך השנה בשיתוף מגוון קהילות: תמר מייזליש שמובילה את פרויקט ׳מבט הדדי׳ בשיתוף א.נשים עם לקויות ראייה ועיוורון, מורן יצחקי אברג׳ל וקימ טייטלבאום שמובילים.ות את פרויקט ׳כלי עבודה׳ בשיתוף א.נשים עם עיכוב שכלי התפתחותי, ופרויקט 'נערה' בהנחייה של רותם וולק והגר ויצמן, בשיתוף בית ספר 'יעד' בבת ים, מתנ״ס כנרת וסטודיו 'דאנס איט' בבת ים בניהולה של שני מחלב.

← יום כוריאוגרפיה ותרבות רחוב – שיתוף פעולה בתי-ימי באירוע בקנה מידה ארצי: תחרות ברייקדאנס ואולסטיילס ארצית בשיתוף סטודיו TAKIRI, שיחת סצינה, המופע של הרכב ההיפהופ העכשווי ׳לא ניתן לביות' בהובלת הגר ויצמן ומסיבה.

זוהי השנה השנייה ל'פסטיבל כלים' במתכונתו הנוכחית. בנקודת הזמן הזו, אנחנו מדייקות את הפסטיבל, את החזון האמנותי ובעיקר את מערכות היחסים שמתקיימות בו. מדייקות את ההתקשרות בינינו לבין האמניות;  בין האמניות כקבוצה; ובין כל אמנית לבין עצמה. נראה שיש איזו רשת עדינה שמחברת בין כל אלו. כוונות אמנותיות שזורות בכוונות אנושיות של דיאלוג, של הקשבה, של שותפות דרך.

רוב היצירות השנה הינן עבודות סולו, כאשר החיפוש האישי שואף להפוך לחיפוש היוצא מהעצמי ומנהל דיאלוג עם המרחב החברתי, השבטי והאמנותי.

תוך כדי תהליך העבודה על הפסטיבל, פורץ החוצה מה שלא ניתן יותר להסתיר, המצב הפוליטי הבוער. בהתאם לכך אנחנו ממשיכות לשאול ולדייק: מהו תפקידנו כמוסד? מה תפקידנו עבור האמניות? מה תפקיד האמניות עבורנו? מה תפקיד האמנות בעת הזו..והזו.. ועכשיו?

'כלים' הוא מרחב ששואף לאפשר למגוון רחב ככל הניתן של א.נשים לעבור בתוכו, להתנסות בכלים הכוריאוגרפים, ולהטביע חותם ומחשבה בחלליו. כל זה יבוא לידי ביטוי גם בפסטיבל, המייצג את כלל הפעילות השנתית של 'כלים'.

בימים קשים אלו, אנו מאמינות שעלינו להוות אי של שפיות, מרחב למחקר אמנותי, לעשייה אלטרנטיבית ואינקלוסיבית באופייה שמזמינה מגוון א.נשים, ממגוון רקעים ועם מגוון יכולות לקחת בה חלק. לצד זאת, לאור האקלים הפוליטי הסוער, אנו יוזמות אירוע שיח בנושא 'כוריאוגרפיה דמוקרטית' שבו אנחנו שבו אנחנו מפנות מבט פנימה ומציפות אפשרויות כיצד ניתן לקיים ערכים דמוקרטיים בתוך מרחבי היצירה והתהליכים בסטודיו. ערכים כמו ייצוג מיעוטים, חופש הביטוי, כבוד האדם וצדק.

 

צוות הפסטיבל: 

ניהול אמנותי – פסטיבל: איילה פרנקל ונטלי צוקרמן | ניהול אמנותי – מרכז כלים: איילה פרנקל | מנכ"לית: מורן בש דנון | מייסדות: ענת דניאלי וטל גרבינסקי עמישי | הפקה – פסטיבל: סיגל דהן | הפקה – כלים: סאב עדי | שיווק ומדיה חברתית: דורון גליה-קינד | ראשת התכנית לכוריאוגרפיה: מאי זרחי | עיצוב גרפי: דניאל ארנברג | עיצוב תאורה: רותם אלרואי | עיצוב תאורה ׳כלי עבודה׳: ברוכי שפיגלמן | ניהול טכני ועיצוב תאורה ׳מבט הדדי׳: ליאור לוין | צילום ועיצוב דימויי הפסטיבל: יאיר מיוחס